Wydarzenia Bielsko-Biała

Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Czas, start!

Dzisiaj w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej odbywa się 14. edycja Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii. Park opanowały tłumy uśmiechniętych dzieciaków. To dobry dzień, aby nauczyć się dbania o naszą planetę.

Organizatorem pikniku jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Głównym celem wydarzenia m.in. edukacja społeczeństwa w zakresie troski o środowisko i oszczędzania energii. Atrakcje, dzięki którym można dowiedzieć się, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, czy wytwarzać nowe rzeczy z recyklingu, będą trwały do wieczora. Od godziny 16.00 zaproszone są całe rodziny, na które będą czkać liczne występy, gry i zabawy.

– 14. Festiwal Dobrej Energii to świetna impreza. Nie ukrywam, że wiele polskich miast jest zapatrzonych na to wydarzenie. Są tutaj nawet przedstawiciele zgrupowania Energy Cities, którzy przyjechali się przyglądać i mają swoje stoisko. Dla bielszczan, dla naszych mieszkańców, od samego rana do późnych godzin popołudniowych przygotowaliśmy wiele atrakcji. Teraz jest czas dla przedszkolaków, później przyjdą szkoły i będzie czas dla rodzin. Będą różne ciekawe nagrody, ale tak naprawdę chodzi o to by w atmosferze zabawy i przyjemnie spędzonego czasu edukować. Edukacja to jest najtańszy sposób abyśmy szanowali energię, dbali o środowisko i wspierali wszelakie działania ekologiczne – mówi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

 

google_news