Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Wyjątkowy koncert w kościele. To już 14. edycja festiwalu!

Fot. GOK Stryszawa

W niedzielę (9 lipca) o 17.00 warto się wybrać na kolejny koncert do kościoła św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop w ramach XIV Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć utwory Johanna Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Césara Francka, Guya de Lioncourt i Denisa Bédarda zaprezentują Piotr Makoś (saksofon), Mikołaj Tokarczyk (organy) i Krzysztof Bas (organy). Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Kolejne festiwalowe koncerty planowane są 6 sierpnia w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach i 10 września w kościele św. Anny w Stryszawie Górnej.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Natomiast partnerem festiwalu jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Fot. GOK Stryszawa

google_news