Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej po raz pierwszy w Hucisku – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Kościół w Hucisku. Fot. Paweł Szczotka

Jutro (30 czerwca) przed nami drugi z pięciu koncertów XV Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej i po raz pierwszy w Hucisku!

Inauguracyjny koncert odbył się 9 czerwca i tradycyjnie w kościele w Krzeszowie. W najbliższą niedzielę, 30 czerwca, o 16.00 planowany jest koncert w kościele Niepokalanego Serca NMP w Hucisku, w którym zaprezentuje się zespół Musica Graziosa w składzie: Katarzyna Wiwer (sopran), Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa) i Paulina Tkaczyk-Cichoń (klawesyn, flet traverso).

Kolejne koncerty planowane są: 14 lipca (g. 17.00) – kościół św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop, 4 sierpnia (g. 17.00) – kościół św. app. Piotra i Pawła w Lachowicach i 8 września (g. 16.30) – kościół św. Anny w Stryszawie Górnej.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorzy festiwalu to: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorzy: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie, Zawoi Zakamieniu i Hucisku oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Natomiast partnerem festiwalu jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Co usłyszmy podczas koncertu w Hucisku?

Fot. GOK Stryszawa

google_news