Bielsko-Biała Na sygnale

Bestialstwo w Wilamowicach. Łabędź postrzelony z wiatrówki

Zdjęcia: Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik

W ciele rannego łabędzia znaleziono śrut. Właściciele bielskiego Mysikrólika podejrzewają, że ktoś strzelał do ptaka dla zabawy. Powiadomili policję.

We wtorek Sławomir Łyczko z Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik na Pomoc Dzikim Zwierzętom w Bielsku-Białej poinformował o bulwersującym zdarzeniu. – Ktoś strzelił do łabędzia z wiatrówki i to w tak trudnym dla niego zimowym okresie. Zdjęcie RTG ujawniło śrut w jego ciele. Wszystko wskazuje na strzał od góry, czyli podczas pobytu zwierzęcia na wodzie lub lodzie. Pocisk uszkodził nerwy i worki powietrzne. Nie wiemy, czy stało się to w miejscu znalezienia ptaka przy ulicy Stawowej w Starej Wsi czy na przykład na stawach w Pisarzowicach, gdzie ptak często był widywany – wyjaśnia.

Ośrodek zgłosił sprawę w Komisariacie Policji w Kobiernicach. – Z doświadczenia naszego i policji wiemy jednak, że złapanie sprawcy tak haniebnego czynu jest praktycznie niemożliwe. Ale „ludzie wszystko wiedzą i widzą”, dlatego prosimy okolicznych mieszkańców, którzy coś widzieli lub będą widzieć o informowanie nas lub policji – apelują.

Artykuł na ten temat pomieści też Kronika Beskidzka w wydaniu z 14 lutego.

navigate_before
navigate_next

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Doria
Doria
1 rok temu

Na Stawowej w Starej Wsi są ciągłe polowania i strzały. Nie wiem do kiedy jest okres polowań ale informacji żadnej nie ma , na spacer strach wyjść .

ornitolog
ornitolog
4 lat temu

Pewnie ktoś z Pisarzowic strzelał, tylko tam są takie barany

Pioter
Pioter
4 lat temu

Przepraszam bardzo ale najwidoczniej osobom komentującym to bestialskie zachowanie pomylił się tematy… Tutaj chodzi o postrzelonego ptaka a nie gdzie mieszka WIEŚNIAK jeden z drugim. Proszę o sporach sołecko gminnych rozmawiać na zebraniach wiejskich bądź gminnych. Dziękuję PIOTER

he he
he he
4 lat temu

Pewnie to Kociński i Franuś się nudzili.

WYBORCA
WYBORCA
4 lat temu

Wilamowice. Takie święte miasto święte miasto a takie bestialstwo.

Zuza
Zuza
4 lat temu
Reply to  WYBORCA

Stara Wieś czy Pisarzowice to nie Wilamowice. Czytaj że zrozumieniem.

starowieśniak
starowieśniak
4 lat temu
Reply to  Zuza

To są Wilamowice. Pisarzowice czy Stara Wieś to po prostu sołectwa gminy Wilamowice, a nie żadne samodzielne byty.

Zuza
Zuza
4 lat temu
Reply to  starowieśniak

Tak jasne. Kowalski to Nowak bo mieszkają w tym samym budynku.

Blee
Blee
4 lat temu
Reply to  starowieśniak

Najbardziej mnie śmieszy słowo gmina Wilamowice. Najmniejsza ze wszystkich, samodzielnie nie ma racji bytu. Tylko żeruje na sołectwach większych od niej.

starowieśniak
starowieśniak
4 lat temu
Reply to  Blee

Ręce opadają z powodu waszej niewiedzy. Nie tylko nic nie wiecie o strukturze państwa, ale nawet nie wiecie, na jakich zasadach działa wasza własna gmina. Człowieku, Wilamowice to nie tylko sołectwo, ale gmina pod tą samą nazwą, w skład której wchodzą inne sołectwa, w tym Stara Wieś czy Pisarzowice. Wstydziłbyś się takie bzdury wypisywać. Jeśli jesteś mieszkańcem Starej Wsi, to jesteś mieszkańcem Wilamowic, tak samo jak powiatu bielskiego czy województwa śląskiego. Spójrz, kto wydał ci dowód osobisty, jeśli go w ogóle masz, bo poziom wiedzy to najwyżej podstawówka…

Znawca regionu
Znawca regionu
4 lat temu
Reply to  WYBORCA

Wilamowice, dlaczego mnie to nie dziwi!

LUK
LUK
4 lat temu
Reply to  Znawca regionu

Znawco regionu przecież to było w Starej Wsi lub w Pisarzowicach a nie w Wilamowicach ale z Ciebie znawca regionu wielki

Myszaty
Myszaty
4 lat temu
Reply to  LUK

Ty wiesz gdzie to było.

Pioter
Pioter
4 lat temu

Nie no k…. Ręce cycki opadają co za szmaciorze robią coś takiego. Do piekła i to chonym!!!