Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bez pozwolenia i bez wielkich pieniędzy – trwa prawdziwy boom na domki letniskowe

Pandemia sporo zmieniła w naszym życiu – tak powie większość z nas. Ale jak zmieniły się nasze upodobania w przeciągu roku? Polacy coraz częściej kupują i inwestują w działki. Dotyczy to zarówno posesji jak i ogrodów działkowych. Z tego też powodu drastycznie zwiększył się popyt na drewniane domki letniskowe. Takie konstrukcje to idealne połączenie bliskości natury wraz z nowoczesnym wyglądem oraz funkcjonalnością.

Drewno jest także surowcem, który posiada ogromny potencjał w wielu płaszczyznach. Posiada szereg właściwości zdrowotnych, a także jest idealnym rozwiązaniem w budownictwie, których wartość docenia coraz więcej naszych rodaków.

Ile domków letniskowych jest już w Polsce?

Wedle szacunków Open Finance, takich budynków jest w Polsce już ok. 321 tys.. Ta liczba na pewno nie dziwi. Jednym z marzeń z milionów Polaków nadal jest posiadanie domku z dala od miasta – w ciszy i harmonii z przyrodą.

Z każdym rokiem domów jest coraz więcej. Budowa takiego domku do 35 metrów kwadratowych nie wymaga bowiem pozwolenia na budowę, a wystarcza jedynie samo zgłoszenie.

Czy pandemia spowolniła boom w budowie domków?

Pandemia przewróciła zeszłoroczne plany wielu Polaków. Jednak jak przekonują wykonawcy – całościowo rynek mocno się rozwinął. Część osób rzeczywiście musiała porzucić bądź przełożyć plany budowy domów na później. Jednak w tym samym czasie pojawiła się spora grupa ludzi, którzy wcześniej nie planowali takiej inwestycji.

Dodatkowo – obostrzenia jakie towarzyszyły nam w 2020 roku zmieniły upodobania i przyzwyczajenia Polaków. Wielu z nas odkryło piękne zakątki okolicy oraz doceniło możliwość spontanicznych wypoczynków. Właśnie taką formę wspierają domki letniskowe, które umożliwiają podjęcie decyzji o wyjeździe nawet w piątek wieczorem – tak by cały weekend spędzić w otoczeniu natury, ciszy i spokoju.

Jak zapowiada się rok 2021?

Rok 2021 powinien być kontynuacją rozwoju inwestycji w domki letniskowe. Które po ociepleniu mogą służyć nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. Dodatkowo zmiana nawyków oraz coraz większa chęć zmian otoczenia, będzie powodować, że coraz więcej z naszych rodaków postanowi zafundować sobie takie rozwiązanie na swoich działkach.

Inflacja oraz rosnące ceny nieruchomości są kolejnym elementem, który pozytywnie wpłynie na rozwój budownictwa drewnianego, w szczególności domków letniskowych. Warto bowiem zauważyć, że ceny 1 metra kwadratowego w wielu miastach zaczynają przekraczać 10 000 PLN.

Kiedy warto zainteresować się budową domku letniskowego?

Każdy moment na decyzję o zakupie domków jest dobry. Cen takich domków zaczynają się kilkunastu tysięcy złotych. Jak jednak pokazuje zestawienie producenta domków Drewnolandia, coraz częściej wybierane są droższe rozwiązania, gdzie ważniejszym aspektem staje się jakość. Domek letniskowy jest odpowiednim wyborem dla każdego, a szczególnie docenią go osoby, które lubią ciszę i spokój.

Warto wziąć pod uwagę zawsze sezonowość. Większość ludzi o inwestycji w domek myśli na wiosnę. Wtedy też czas przygotowania i budowy może wynieść nawet 3 miesiące. Chcąc zatem w pełni wykorzystać sezon o budowie warto pomyśleć już teraz.

Sprawdź pełną ofertę na stronie producenta Drewnolandia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
1 miesiąc temu

No a jak to się ma do wyrąbanych lasów , bliskość natury to dostęp do trocin, okrajków, to lasy widmo , okno na świat, kiedyś widok światu zasłaniały drzewa ,teraz widać cały świat

logik.
logik.
1 miesiąc temu

Ładne mi domki , bez kanalizacji a w ich ogródkach pranie rozwieszone.
Bezprawie i tyle.
Jak zwykle bałagan bez planów przestrzennych.
Domki , trujące tuje i szczekające psy w ogrodach.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Takie domki to zaraza dla tubylców Ich lokatorzy wpadają na wolę dni robią zadymę i wyjeżdżają Wsi spokojna Wsi wesoła gdzie jesteś.

e_mil
e_mil
1 miesiąc temu

Metraż takich domków powinien być podniesiony do co najmniej 50m2.