Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec

Bezpieczne ferie. Policja mobilizuje siły

Fot. Śląska Policja

16 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów z woj. śląskiego. W ten weekend w Beskidy zaczną docierać pierwsi turyści z innych części kraju. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi będą się koncentrować szczególnie na bezpieczeństwie na drogach i w miejscowościach turystycznych.

16 stycznia dzieci i młodzież z województw: śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego rozpoczynają ferie zimowe. W tym czasie policjanci oraz przedstawiciele służb będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym nasze województwo. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz m.in. na stokach.

Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać, ale pamiętajmy: zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń – informuje śląska policja.

Policjanci przypominają, że wybierając się na wypoczynek w góry, należy wyposażyć pojazd w ogumienie zimowe. Samochód również odpowiednio przygotować do trasy, aby uniknąć niespodzianek po drodze. Bezwzględnie należy zadbać też o prawidłowy sposób przewożenia dzieci.

Śląska policja przygotowała wykaz miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autobusów oraz kierowców tych pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz widnieje na stronach powiatowych komend. Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce policji lub telefonicznie.

Policjanci ruchu drogowego będą również monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku, a w razie potrzeby w newralgicznych miejscach podejmą ręczne kierowanie ruchem.

Dla uczniów z Małopolski przerwa zimowa rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 12 lutego. Przygotowania do zimowego wypoczynku zaczęły się kilka tygodni temu. Obecnie w zimowej stolicy Polski, rzut beretem od Beskidów – w Zakopanem – odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Służby zapewniają o swojej gotowości.

 

Źródło: Policja

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments