E-edukacja Cieszyn

Bezpiecznie nie tylko na rowerze

W powiecie cieszyńskim trwają eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolejny sprawdzian wiedzy i umiejętności odbył się dzisiaj w gminie Istebna. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z powiatu cieszyńskiego.

– Początkiem tygodnia policjanci cieszyńskiej drogówki rozpoczęli eliminacje międzyszkolne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum powiatu cieszyńskiego. W poniedziałek 6 marca inauguracja Turnieju BRD odbyła się w Ustroniu. We wtorek w Skoczowie. Kolejno środę w Drogomyślu. Wczoraj zmagania uczestników poszczególnych konkurencji odbyły się w Wiśle, a dzisiaj przed południem w Istebnej- relacjonuje Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Do  turnieju przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i sprawdzali swoje umiejętności z jazdy rowerem po torze przeszkód.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments