Wydarzenia Bielsko-Biała

Bezpieczniejsze zebry

18 przejść dla pieszych na terenie Bielska-Białej stanie się bardziej bezpiecznymi. Miejski Zarząd Dróg realizuje właśnie kolejny etap doświetlania ulicznych „zebr”.

Na czterech z nich działa już nowe oświetlenie. Kolejne czekają aż MZD podpisze umowy ze spółką Tauron, dostawcą prądu, a latarnie zostaną podpięte do sieci zasilającej. Ma to nastąpić jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Nowe latarnie wyposażone są w żarówki typu LED i tak skonstruowane, iż oświetlają całe przejście: jasnym, „równym” światem, dzięki któremu pieszy jest widoczny z daleka.

W drugim etapie nowe lampy zainstalowano przy przyjściach na ulicy: Wałowej, Ignacego Daszyńskiego, Cieszyńskiej, Komorowickiej, Lipnickiej, Łagodnej, Karpackiej, Teofila Aleksandra Lenartowicza, Partyzantów, Lwowskiej, Ignacego Jana Paderewskiego, Bestwińskiej i Wyzwolenia.  Zakres prac – informuje MZD – obejmował wykonanie zabudowy słupów kompozytowych z oprawami LED o wysokości 6 metrów oraz niezbędnego okablowania.

Do tej portu MZD doświetlił w ten sposób blisko 80 przejeść dla pieszych na terenie miasta, z tymi nowymi będzie ich już prawie 100.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
3 miesięcy temu

Zebry też antylopy ,dziwne że sarna ominęła