Wydarzenia Bielsko-Biała

„Bezpieczny senior” – edukacyjne spotkanie dla najstarszych mieszkańców

Fot. KMP Bielsko-Biała

Edukacja seniorów to bardzo ważny element dbania o ich bezpieczeństwo. To właśnie ta grupa jest najczęściej celem przestępców.

We wtorek, 21 maja, w ramach programu „Bezpieczny senior” aspirant sztabowy Joanna Buzderewicz i aspirant Mateusz Tchórzewski – dzielnicowi z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej, spotkali się z seniorami. Spotkanie przeprowadzono w Książnicy Beskidzkiej.

Omówiono tam zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze. Najpopularniejsze metody „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika gazowni czy elektrowni” są tylko jednymi z wielu możliwych sposobów łatwego oszustwa. Policjanci omówili zasady ograniczonego zaufania, przypomnieli o zachowaniu zdrowego rozsądku i uważności, gdy ktoś nieznajomy oferuje im jakiś produkt lub usługę. Dodatkowo poruszony został temat bezpieczeństwa na drodze. Dzielnicowi zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale zawsze, gdy ktoś wybierze się na spacer.

Seniorzy są grupą, która chętnie bierze udział w takich spotkaniach. Policjanci nigdy nie narzekają na frekwencję, a wszystkie działania w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki przynoszą oczekiwane rezultaty, co jest potwierdzeniem sensowności takich spotkań.

google_news