Cieszyn Kultura i rozrywka

Biblioteka w Cieszynie pozostanie otwarta. Można pożyczać (aktualizacja)

Biblioteka Miejska w Cieszynie pozostanie otwarta. Czytelnicy mogą pożyczać książki. I to nawet w większej liczbie.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, decyzja o tym, czy dana biblioteka ma zostać zamknięta czy otwarta należy do dyrektora instytucji, który kwestię ewentualnego zamknięcia powinien przedyskutować z organizatorem. W Cieszynie podjęto za zgodą wiceburmistrza Krzysztofa Kasztury decyzję, że Biblioteka Miejska pozostanie otwarta.

Bibliotekarze zachęcają swoich Czytelników do zaopatrywania się w większą liczbę książek. W tym celu limity wypożyczeń w systemie bibliotecznym zostały zwiększone.

– Wierzymy, że książki z naszej Biblioteki pomogą Państwu oderwać się od przygnębiającej rzeczywistości i przetrwać ten trudny czas. Stosując się do nowych obostrzeń sanitarnych informujemy, że od 7 listopada czytelnia będzie zamknięta (czasopisma można wypożyczać do domu), odwołane zostały też wszystkie wydarzenia kulturalne i edukacyjne z udziałem publiczności (warsztaty komputerowe, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, warsztaty w pracowni multimedialnej i inne). Przypominamy o obowiązku przestrzegania procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie Biblioteki i filii, do których należą: ograniczenia liczby użytkowników przebywających jednocześnie w wypożyczalniach, dystans społeczny (min. 2 m), obowiązek noszenia maseczek ochronnych i dezynfekcja rąk – informuje dyrektor Biblioteki Miejskiej, Izabela Kula.

Aktualizacja.

Biblioteka Miejska w Cieszynie poinformowała, że zostanie zamknięta wraz z filiami do 29 listopada.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AzzA
AzzA
2 miesięcy temu

bardzo dobra decyzja, dzięki:)

Arek
Arek
2 miesięcy temu

U nas w Bielsku-B zamknięto na głucho