Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bieg po Nowe Życie

Coraz bliżej jubileuszowy, 10. Bieg po Nowe Życie. 1 kwietnia w Wiśle w marszu nordic walking wezmą udział sportowcy z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz gwiazdy teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarze i sportowcy.

Na trasie sztafetowego marszu, który rozpocznie się o 12.00 na placu Bogumiła Hoffa w centrum Wisły, zobaczymy m.in. ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, a także Andrzeja Młynarczyka, Marcina Rogacewicza, Izabelę Zwierzyńską, Rafała Mroczka, Wojciecha Zielińskiego, Klaudię Halejcio, Leszka Malinowskiego, Katarzynę Pakosińską , Ewę Pacułę, Andrzeja Pągowskiego, Marcina Mroczka, Odetę Moro, Olgę Kalicką, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Monikę Pyrek, Agnieszkę Rylik, Szymona Wydrę, Bartosza Obuchowicza, Karolinę Szostak, Jerzego Mielewskiego i wielu, wielu innych.

Jak zawsze w Biegu po Nowe Życie gwiazdy będą towarzyszyć sportowcom z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz dziennikarzom i partnerom projektu. – Po raz dziesiąty spotkamy się, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim pokazać, jak wielka jest grupa ludzi „dobrej woli” wspierających polską transplantację. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie i przyjedzie do Wisły. To wielka sprawa dla naszej idei, o której cały czas trzeba mówić – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

Dzień przed marszem, w Hotelu Gołębiewski, odbędzie się III gala polskiej transplantologii, podczas której osobom oraz instytucjom zasłużonym w rozwoju i promocji polskiej transplantologii zostaną wręczone nagrody „Drugie Życie”.

google_news