Sport Cieszyn

Bieg z gwiazdami dopiero w czerwcu

W tym roku Bieg po Nowe Życie przełożono na czerwiec… Fot. Natalia Tokarska

W związku z zagrożeniem koronawirusem, zgodnie z sugestiami ekspertów medycznych i środowiska osób budujących największą inicjatywę wsparcia polskiej transplantologii, organizatorzy Biegu po Nowe Życie zdecydowali o przełożeniu 16. edycji wydarzenia z 18 kwietnia na 20 czerwca.

Nie zmienia się miejsce spotkania – będzie nim Wisła – a także lokalni patroni medialni, czyli „Głos Ziemi Cieszyńskiej” i portal Beskidzka24.pl.

Jak podkreślają organizatorzy, trudna decyzja została podjęta w trosce o zdrowie uczestników wydarzenia zwłaszcza osób po przeszczepieniu. – Nasi najważniejsi goście są w grupie wysokiego ryzyka, jesteśmy odpowiedzialni i nie możemy ryzykować zdrowia tych osób – powiedział Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie. – Bieg nie jest odwołany, a jedynie przeniesiony na inny termin. Mamy nadzieję, że początek lata będzie lepszy dla nas wszystkich – dodał Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador inicjatywy, który sam jest dawcą nerki.

Wraz z przeniesieniem Biegu po Nowe Życie zmieniony został także termin 6. gali polskiej transplantologii, podczas której zostaną wręczone nagrody Drugiego Życia. Odbędzie się ona w przeddzień Biegu po Nowe Życie, 19 czerwca w Wiśle.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments