Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Bieganie nad Olzą

Fot. Krzysztof Marciniuk

Wszystko gotowe do startu zawodów Cieszyński Fortuna Bieg. 28 kwietnia odbędzie się jedenasta edycja tej międzynarodowej imprezy. Uczestnicy tradycyjnie będą mieli do pokonania dystans 10 km, a trasa poprowadzi ulicami po obu stronach Olzy.

Bieg główny ruszy w samo południe z alei Łyska. Zapowiadany jest udział około tysiąca uczestników z różnych krajów. Spodziewani są zawodnicy z Kenii, Ukrainy, Rosji, Słowacji i Czech. Oczywiście zdecydowaną większość stanowić będą biegaczki i biegaczki z Polski. Najlepsi w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) mogą liczyć na nagrody finansowe i rzeczowe.

Jak co roku odbędą się też cieszące się wielkim zainteresowaniem biegi młodzieżowe. O 10.00 ruszą serie z udziałem uczniów szkół podstawowych i średnich. Dla nich organizatorzy przygotowali krótsze dystanse.

XI Cieszyński Fortuna Bieg (28 kwietnia) oraz XX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego (Żywiec – 7 kwietnia) i Bieg Fiata (Bielsko-Biała – 19 maja) zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Euroregionu Beskidy.

UTRUDNIENIA

W ostatnią niedzielę kwietnia, w godzinach 8.30 – 13.30, wyłączone z ruchu pojazdów zostaną: duży parking pod Wałką oraz odcinka alei Jana Łyska od campingu „Olza” do mostu Wolności. Sam most Wolności będzie zamknięty w godz. 9.30 – 14.00. Druga część alei Łyska (od mostu Wolności do ulicy Przykopa), fragment ulicy Przykopa od alei Łyska do ulicy Zamkowej, fragment ulicy Zamkowej od wylotu ulicy Przykopa do Mostu Przyjaźni. Całkowite wyłączenie z ruchu kołowego mostu Przyjaźni nastąpi w godzinach 11.30 – 14.00.  Trasa biegu zostanie otwarta bezpośrednio po zakończeniu biegu głównego. W okresie trwania zawodów należy korzystać z wyznaczonych objazdów i stosować się do zaleceń służb porządkowych.

google_news
Finanse partner - normalne
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments