Sport Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Biegiem na Zaporę

Tomasz Wójcik z Rudz zwyciężył w zorganizowanym po raz pierwszy Biegu na Zaporę.

Rywalizację zorganizowało zarządzające Zbiornikiem Świnna Poręba (Jezioro Mucharskie) Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Na linii startu stanęło 157 osób, w tym 50 kobiet. Pierwszy linię mety minął Tomasz Wójcik z Rudz uzyskując czas 38:29,4. Na drugiej pozycji z czasem gorszym o 2 minuty i 27 sekund przybiegł Wiesław Wójcik (brat Tomasza), a trzeci był Konrad Tokarczyk z Kamionki Wielkiej (41:05,1). Z grona kobiet najszybciej trasę pokonała Sylwia Byrska z Rokowa, która przecięła linię mety uzyskując czwarty czas zawodów (42:20,2). Drugie miejsce zajęła Marcelina Gaborek z Kamionki Wielkiej (47:07,4), a trzecie Jolanta Kasprzyk z Bachowic (47:40,9).