Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielska “Lipa” rozstrzygnięta

Wczoraj (23 października) ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa’2020. Tym razem nie było tradycyjnego spotkania laureatów ani warsztatów literackich. Lista wyróżnionych pojawiła się na stronie organizatora, czyli  Spółdzielczego Centrum Kultury „Best” w Bielsku-Białej.

Siła wyższa utrudniła nam normalną formę komunikacji. Pozostało nam tylko zamieścić na stronie internetowej podsumowania jurorów konkursu i zaprosić was do indywidualnych spotkań z jurorami na Facebooku, które będą namiastką warsztatów. Ogromnie żałujemy, że nie poznamy was osobiście, że nie będziemy z wami wspólnie przeżywać tych radosnych chwil, że nasze wspólne świętowanie musimy odłożyć – napisała Irena Edelman. szefowa kluby Best.

W tym roku konkurs odbywał się po raz 24 w formule ogólnopolskiej i 38 w wojewódzkiej. Prace nadesłało stosunkowo niewielu, bo tylko 290 młodych autorów (bywały lata, że lista uczestników liczyła grubo powyżej 1000 nazwisk) . W sumie były to 745 utwory literackie (proza i poezja). Przy czym,  w tym roku było mniej poezji niż w poprzednich latach. Prace oceniło niestrudzone od lat czteroosobowe jury w składzie: Tomasz Jastrun, Jan Picheta, Juliusz Wątroba, Irena Edelman (sekretarz). Jak zwykle wybrali oni grono  100 autorów, których prace uznano godne wyróżnienia. Utwory te zostaną – jak co roku – opublikowane w specjalnym okolicznościowym wydawnictwie.

Listę nagrodzonych można znaleźć tutaj

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments