Wydarzenia Bielsko-Biała Wadowice Oświęcim

Bielski PKS także w Kętach, Andrychowie i Osieku

Fot. Komunikacja Beskidzka

Od nowego roku autobusy PKS-u w Bielsku-Białej będą kursowały na terenie gminy Kęty, a ponadto dojadą do Andrychowa i Osieka.

25 września w siedzibie PKS-u uroczyście podpisano porozumienie pomiędzy Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym, gminami Kęty i Porąbka, PKS-em i Międzygminnym Zakładem Komunikacyjnym Kęty. Dotyczy ono realizacji publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych obsługiwanych dotychczas przez MZK Kęty.

Jak zapewniają władze Kęt, zmiany zostaną przeprowadzone w sposób płynny i komfortowy. Pozostaną stare i sprawdzone linie, które będą obsługiwane m.in. przez nowe ekologiczne solarisy urbino 12 CNG, które w ostatnim czasie zakupiła Komunikacja Beskidzka.

Jedną z nowości będzie uruchomienie bezpośredniej linii Bielsko-Biała – Andrychów, o którą od dłuższego czasu zabiegali mieszkańcy, a także przedstawiciele władz samorządowych różnego szczebla zarówno z części województwa śląskiego jak i małopolskiego.

W podpisaniu porozumienia wzięli udział: przewodniczący BZPG Radosław Ostałkiewicz, wiceprzewodniczący Artur Beniowski, burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar, wiceburmistrz Marcin Śliwa, wójt Porąbki Paweł Zemanek, prezes MZK Kęty Monika Rus oraz wiceprezes PKS-u Paweł Sadza.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pasażer
pasażer
26 dni temu

A kiedy posprzątają dworzec w BB z gołębich odchodów?

Hermenegilda
Hermenegilda
26 dni temu

Jak się to ma z synchronizacją z liniami prywatnymi bus-owymi? Nie rozmawia się?

?????
?????
26 dni temu

Bielski czy Bielska? Przecież komunikacja jest rodzaju żeńskiego.

Hermenegilda
Hermenegilda
26 dni temu
Reply to  ?????

Tak się mówiło w PRL – ten PKS.

Franek
Franek
26 dni temu
Reply to  ?????

Jak już to Bielskie …. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS)