Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielskie Centrum Psychiatrii: Dr Izabela Dydo-Konior za Lucynę Łagowską

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Lucyna Łagowska zakończyła, trwającą aż 30 lat, pracę w Bielskim Centrum Psychiatrii – Olszówka. Na stanowisku dyrektora, choć w roli pełniącej obowiązki, zastąpiła ją dr Izabela Dydo-Konior, dotychczas dyrektor ds. lecznictwa.

30 września, podczas sesji Rady Powiatu Bielskiego, dziękowano Lucynie Łagowskiej za pracę na rzecz szpitala. Zanim została dyrektorem, sprawdziła się w roli naczelnej pielęgniarki. Teraz odeszła na emeryturę. – Nasz szpital dzięki pani dyrektor zrobił ogromny skok naprzód, jeśli chodzi o warunki lokalowe i kadrę lekarską. Olszówka realizuje program pilotażowy Centra Zdrowia Psychicznego Ministerstwa Zdrowia – dziękował starosta Andrzej Płonka. Lucyna Majewska, naczelnik wydziału zdrowia w bielskim starostwie dodała, że upór dyrektor doprowadził do otrzymania z ministerstwa zgody na prowadzenie specjalizacji w zakresie psychiatrii dla lekarzy. Obecnie przy ulicy Olszówka szkoli się ośmioro lekarzy rezydentów.

Niedawno przeprowadzono odbiory techniczne oddziału dziennego psychiatrycznego rehabilitacyjnego, który przeszedł gruntowną modernizację. – Nadal jest ciasno. Mówimy o potrzebach około 270 tysięcy dorosłych mieszkańców powiatu bielskiego i Bielska-Białej. Myślę jednak, że gdy uruchomimy drugie centrum psychiatrii w Bielsku-Białej, a docelowo gdyby jeszcze doszły Czechowice-Dziedzice, to temat będzie załatwiony – mówi Lucyna Łagowska.

Po przeprowadzeniu dwóch konkursów nie udało się wyłonić nowego dyrektora. Dlatego p.o. dyrektora została Izabela Dydo-Konior, lekarz psychiatra. Jest związaną z Bielskim Centrum Psychiatrii od końca 2009 roku. Zastępca lekarza kierującego oddziałem całodobowym psychiatrycznym ostatnio pełniła funkcję dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu. Na p.o. dyrektora BCP została powołana do końca marca 2022 roku.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Nie mam nic do powiedzenia ale bzdure se napisze.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Nie pisz, puść se qpę podszywacz.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Oby powołana była z powołania, z takimi życzeniami na przyszłość.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Ważna wiadomość dla podszywacza, nowa pani dyrektor może poluzuje.