Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Bielskie starostwo kupiło budynek pod mały dom dziecka

Dom dziecka przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Fot. OPDiR

W domach dziecka będzie mogło mieszkać tylko 14 wychowanków. Bielskie starostwo już przygotowuje się do nowych regulacji prawnych.

Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, od 2021 roku domy dziecka mają funkcjonować jako 14-osobowe placówki. Władze powiatu bielskiego zdecydowały już o zakupie za 550 tysięcy złotych trzykondygnacyjnego domu jednorodzinnego z ogrodem w Czechowicach Południowych. Pod koniec roku, po zakończeniu robót adaptacyjnych i odświeżeniu, przeprowadzi się tam 14 wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach.

– Staramy się, aby jak najwięcej dzieci trafiało do rodzin zastępczych. Obecnie prowadzimy 30-osobowy dom dziecka. Ta inwestycja była więc koniecznością. Rozumiemy też, że nowa forma przyniesie lepsze efekty wychowawcze. „Czternastka” zakłada większą samodzielność jej mieszkańców – mówi wicestarosta Grzegorz Szetyński.

– Dom jest bardzo zadbany: ma wymienione okna i nowoczesne ogrzewanie. Część mieszkalna będzie znajdowała się na dwóch poziomach, a na poddaszu wychowankowie będą mieli świetlicę – dodaje wicestarosta.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
inżynier
inżynier
10 miesięcy temu

Gdzie są mieszkania komunalne BANDYCI!!!

Ela
Ela
10 miesięcy temu

Dobre rozwiązanie, przy 30 wychowankach trudno ustrzec dzieciaki przed demoralizacją

inżynier
inżynier
10 miesięcy temu
Reply to  Ela

Dej spokój!