Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielskie starostwo przyjaźniejsze osobom z niepełnosprawnościami

Fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Bielskie starostwo przyjaźniejsze osobom z niepełnosprawnościami. W urzędzie, obsługującym mieszkańców powiatu bielskiego, pojawił się nowy sprzęt, który ułatwia obsługę klientów niedosłyszących i niewidomych.

W ramach projektu „Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich” zakupiono m.in. pętle indukcyjne, które pomagają porozumieć się z osobą słabosłyszącą, krzesło do ewakuacji mieszkańca z niepełnosprawnością ruchową, a przy niektórych drzwiach zamontowano tabliczki brajlowskie. – Z wypukłym piktogramem i w alfabecie Braille`a umieszczono informację, że do urzędu można wejść z psem asystującym. Oznakowane są także toalety – mówi Iwona Jeżewska, koordynator ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Przenośna pętla indukcyjna jest m.in. w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Jak mówi Dorota Kożuch, przewodnicząca zespołu to bardzo przydatne wsparcie. – Często przychodzą do nas mieszkańcy z niedosłuchem lub głuchotą, którzy mimo posiadania aparatu słuchowego mają kłopot z porozumiewaniem się. Dzięki pętli indukcyjnej, która wzmacnia działanie aparatu słuchowego mieszkaniec ma większy komfort, załatwiając ważną dla siebie sprawę, a my pewność że się zrozumieliśmy- mówi Dorota Kożuch.

W ramach projektu bielskie starostwo zostało poddane audytowi dostępności oraz przeszkolono pracowników.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
1 miesiąc temu

Czasami myślałem po co powiat ale jak się wgłębiam w niektóre wiadomości i rozmawiam ze znajomymi z Polski co mówią o naszym powiecie i Panu staroście Płonce to jestem DUMNY że to mój powiat Tak trzymać dalej.

za urzędem
za urzędem
1 miesiąc temu
Reply to  Aleksander

Kompetencje Starostwa to nie tylko budynek Starostwa, zresztą działanie spowodowane ustawą o dostępności. Ale fajnie, że jesteś dumny z urzędu, takich ludzi coraz mniej.