Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Aqua podarowała strażakom kombinezony

Krzysztof Michalski (z prawej) przekazuje kombinezony Witoldowi Inerowiczowi. Fot. Beata Stekla

Prezes spółki Aqua S.A. Krzysztof Michalski przekazał dzisiaj bielskim strażakom cztery ubrania gazoszczelne. Odebrał je Witold Inerowicz, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej.

Przekazanie miało miejsce w Komendzie Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej przy ulicy Leszczyńskiej.

Do tej pory specjalistyczne ubrania służyły pracownikom ujęcia wody w Kobiernicach. W ostatnim czasie przeszło ono jednak gruntowną modernizację, w efekcie której pojawiły się tam nowe technologie, polegające na zastąpieniu chloru gazowego
– używanego do uzdatniania wody – podchlorynem sodu.

Podchloryn jest nietoksycznym gazem, pozyskiwanym z bardzo bezpiecznego materiału jakim jest najzwyklejsza sól kuchenna. Ponadto pozyskiwany jest miejscu i w takich ilościach, jakie aktualnie są potrzebne.

W efekcie ubrania ochronne przestały być w Kobiernicach potrzebne. Tak narodził się pomysł, aby podarować je strażakom ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego działającej w ramach JRG nr 1.

Więcej na ten temat niebawem w “Kronice Beskidzkiej”.

navigate_before
navigate_next

 

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 lat temu

Ale te ubrania gazoszczelne nie są nowe, są używane (niepotrzebne pracownikom w Kobiernicach). 4 szt. i wydarzenie z ozdjęciowaniem podania ręki na pierwszym planie?