Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Autobusy dla uchodźców nadal darmowe

Fot: Marcin Płużek

Władze Bielska-Białej poinformowały, iż do 31 maja zostały przedłużone uprawnienia do bezpłatnych przejazdów autobusami bielskiego MZK dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Decyzję o darmowych przewozach dla uchodźców prezydent miasta podjął już w lutym. Zarządzenie to miało jednak obowiązywać tylko do dzisiaj. Teraz czas ten został przedłużony o miesiąc. I tak do nieodpłatnych przejazdów uprawnieni są jak do tej pory – uchodźcy wojenni posiadający obywatelstwo ukraińskie, którzy przekroczyli granicę Polski po 23 lutego 2022 r. – na podstawie dokumentu potwierdzającego datę przekroczenia granicy – przypominają urzędnicy.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
2 lat temu

Np.w Żorach komunikacja miejska jest za darmo tak dba się o mieszkańców!!!

rozumienie
rozumienie
2 lat temu

Przyjąłem na mieszkanie matkę z dwójką małych dzieci i nie domagam się aby matka płaciła mi. Żle zrobiłem?

Green Linę Front
Green Linę Front
2 lat temu

Jak rozumiem to z prywatnych środków klimaszewskiego? Ani zł podatku!

Anna
Anna
2 lat temu

Wstyd

Hilda
Hilda
2 lat temu

A gdzie są obiecywane przed wyborami przez Pana Klimaszewskiego darmowe przejazdy komunikacją miejską dla polskich dzieci i młodzieży szkolnej? Podwójne standardy? Wcześniej budżet się nie spinał ,ale nagle się spiął?

Spitfajet
Spitfajet
2 lat temu
Reply to  Hilda

Opowieści dziwnej treści, tak jak w radiu władze miasta pięknie gadają, tak rzeczywistość wygląda na odwrót. Jak bilety darmowe to w snach, jak podwyżki to w bajkach, jak super stan autobusów to koła odpadają, tak to właśnie wygląda, byle wybory wygrać.A Ukraina pewnie, autobusy za darmo, podatków zero, auta bez ubezpieczenia, ATH zdemolowane, chodzą w luksusowych ubraniach, jeżdżą luksusowymi autami, a my mamy być mili, grzeczni i za ich wyczyny płacić. Ja rozumiem że jest wojna i mają tragedię, ale nie rozumiem dlaczego są traktowani lepiej niż Polacy. Pomoc to powinna być taka że mają co jeść i rakieta im… Czytaj więcej »

rozumienie
rozumienie
2 lat temu
Reply to  Spitfajet

Napisałeś 2 razy, że rozumiesz – za mało.

spinać się
spinać się
2 lat temu
Reply to  Hilda

Z budżetem i Twoim domowym jest tak, że nie spina się aby kupić nową pralkę póki stara pierze. Ale kiedy ulegnie awarii i nie opłaca się naprawiać – musi się spiąć.