Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Bezrobocie niewielkie i jeszcze spada

Fot. pixabay

1,7 procent – tyle w październiku wyniosła stopa bezrobocia w Bielsku-Białej. To o 0,1 procenta mniej niż we wrześniu.

Takie dane opublikował właśnie Główny Urząd Statystyczny i trzeba przyznać, że napawa to optymizmem. Zwłaszcza, że w tym samym czasie średnia stopa bezrobocia w całej Polsce kształtowała się na poziomie 5,1 procent i nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim miesiącem. . W skali województwa śląskiego wskaźnik ten wyniósł w październiku 3,7 procent (spadek o 0,1) a powiatu bielskiego 3,2 procent (bez zmian)
W październiku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej zarejestrowano 577 nowych bezrobotnych (o 27 mniej niż we wrześniu) z czego 64,6 procent to bezrobotni rejestrowani po raz kolejny. 57,8 procent nowo zarejestrowanych stanowiły kobiety. Spośród wszystkich bezrobotnych w bielskim PUP 15,7 procent posiada prawo do zasiłku. W tym czasie na bezrobotnych czekało 625 wolnych miejsc pracy plus 61  miejsc pracy subsydiowanych. Co ważne w październiku do PUB w Bielsku-Białej nie wpłynęła żadna informacja od pracodawców o planowanych zwolnieniach grupowych.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
druga strona?
druga strona?
3 miesięcy temu

Jak tak spada bezrobocie, niedługo będą pewnie minusowe procenty w statystyce. A tak naprawdę należy spytać benificjentów z PUP-ów, co się otarli w poszukiwanie pracy.

Tuskomatoł
Tuskomatoł
3 miesięcy temu

To nie tak miało być…