Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Brali prąd „na lewo”

Fot. Policja

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież energii elektrycznej w jednej z kamienic przy ulicy Bestwińskiej w Bielsku-Białej.

Jak informuje bielska policja, w poniedziałek (9 sierpnia) w godzinach dopołudniowych pracownik administracji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej stwierdził, że w jednej z kamienic trzech lokatorów najprawdopodobniej nielegalnie przyłączyło się do instalacji i pobierają prąd poza licznikiem.

Na miejsce skierowano patrol policjantów. Stróże prawa wspólnie z przedstawicielem administracji ustalili, że w mieszkaniu wcześniej odłączony został prąd, a trzech przebywających w nim mężczyzn w wieku od 29 do 60 lat skonstruowało nielegalne przyłącze i podłączyło instalację mieszkania do instalacji elektrycznej w piwnicy budynku. Cała trójka z uwagi na stan nietrzeźwości nie mogła złożyć wyjaśnień, dlatego zostali zatrzymani. Ponadto po sprawdzeniu ich w policyjnej bazie danych okazało się, że 60-latek bez stałego miejsca zamieszkania jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia go do zakładu karnego w związku z zasądzoną karą aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie – podkreślają bielscy policjanci.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie cała trójka usłyszała zarzuty. Za kradzież prądu grozi im kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom.Info
Tom.Info
1 rok temu

Krasc prad trzeba umiejetnie szczegolnie uwazac na kompensacje(straty var->volt/amper reactive) mocy biernej.Wspolczynnik PFC bliskii wartosci 1.I nawet bitciony mozna kopac

elektryk
elektryk
1 rok temu
Reply to  Tom.Info

Sprawdzają się regulatory mocy RC9-M. Pewnie pały będą się musiały z elektryki doszkolić, żeby ro rozgryźć.

Tom.Info
Tom.Info
1 rok temu
Reply to  elektryk

Nie ten poziom umyslowy na konfiguracje RC9-M.Proponuje podlaczyc bandę kondensatorow pod fazę.Ale ci na “fazie” mogą wypić elektrolit z tych kondensatorow zamiast dykty (alkohol) stwarzajac zagrozenie dla siebie i tworzac spustoszenie w sieci energetycznej nN.