Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Dla kogo Ikar 2021?

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Jeszcze tylko do końca miesiąca można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuk IIKAR 2021. Termin upływa 30 listopada.

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest w Bielsku-Białej do 1993 roku. Wręczana jest rok rocznie za wybitne osiągnięcia twórcom i animatora kultury Przyznawana jest w dwóch kategoriach; za całokształt oraz za wydarzenie kulturalne roku. Kandydatów do nagrody spośród zgłoszonych osób nominuje kapituła.

Laureaci  oprócz statuetki Ikara – autorstwa wybitnego bielskiego artysty rzeźbiarz o światowej sławie Bronisława Krzysztofa – otrzymują także nagrody pieniężne. Osoby nominowane do nagrody po 2 tysiąca złotych a zdobywcy statuetek 5 tysięcy.
Wnioski wraz z uzasadnieniem należy kierować do Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej (plac Ratuszowy 1, 43-300 Bielsko-Biała.)
Jak informują urzędnicy – Warunkiem udziału w naborze kandydatów jest złożenie wniosku oraz podpisanego oświadczenia i klauzuli informacyjnej, które zamieszczone są na stronach bielskiego Ratusza.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego a także w  Wydziale Kultury i Promocji ( tel. 33 4971475).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments