Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała gra dalej o Europejską Stolicę Kultury. Wybrano cztery miasta

Bielsko-Biała znalazło się w gronie czterech miast, które w przyszłym roku powalczą o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Listę przedstawiono w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dziś odbyła się konferencja z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podczas której zaprezentowano listę miast zakwalifikowanych się do finału walki o Europejską Stolicę Kultury 2029. Oprócz Bielska-Białej nominowano Lublin, Katowice i Kołobrzeg. W przyszłym roku zespół ekspercki zbierze się ponownie i wybierze jedno z miast.

– Mamy to! Przed momentem ogłoszono jakże miłą dla nas wszystkich wiadomość, że przechodzimy do II etapu starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Nie będę ukrywał ogromnej dumy z Bielska-Białej, mieszkańców oraz wspaniałego zespołu #ESK2029. Po pół roku bardzo wytężonej pracy, w którą zaangażowało się ponad tysiąc osób, po wielu spotkaniach, panelach dyskusyjnych i warsztatach możemy ogłosić sukces – komentuje prezydent Jarosław Klimaszewski.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vito
Vito
5 miesięcy temu

Patrząc na film promocyjny produkowany przez BCK to szanse mamy raczej mizerne. Nie wiem kto za to odpowiada ale to jest porażka. Film miał promować miasto a jest amatorską próbą opowiadania historii głównie o bielskich kościołach. ( Odcinek 3 to jakiś dramat)
Jeśli więc tak mamy się starać o tytuł to chyba jedyny na jaki możemy liczyć to Europejska Stolica Chałtury. Żenada i wstyd że w tak pięknym i bogatym regionie robimy za kupę pieniędzy taki szajs.
Nie ten poziom Pani dyrektor. Nie Ci ludzie.

gratulacje
gratulacje
5 miesięcy temu

Sukces w Polsce jak przy Oskarach – nominowanie ale w Polsce jest sukcesem w pomyśle pani Meliny Mercouri

szerzej
szerzej
5 miesięcy temu

Jeśli chodzi o Europejską Stolicę Kultury kandydata na 2029 r. z Polski no to po wyborze w Polsce w przyszłym roku 1 miasta, jeszcze jest wybór w Unii Europejskiej spośród innych miast zgłoszonych w Europie

a szrzej?
a szrzej?
5 miesięcy temu

Ale chodzi o Europę a wybrano 4 miasta ze strony Polski