Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała i Małopolska

Fot. UM B-B

Prezydent Belska-Białej Jarosław Klimaszewski został wybrany na stanowisko jednego z wiceprzewodniczących Zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Stało się to 23 września podczas pierwszego w tej kadencji posiedzenia tego gremium.

Choć stolica Podbeskidzia, leży na terenie województwa śląskiego (i bierze czynny udział w pracach tamtejszego stowarzyszenia gmin i powiatów) to jednak nie zerwała związków z Małopolską. Od samego początku jest też członkiem SGiPM. Wybór prezydenta Bielska-Białej na tak wysokie stanowisko świadczy o tym, że gród nad Białą ma i w  tym regionie mocną pozycję.

Oprócz Jarosława Klimaszewskiego funkcje wiceprzewodniczących przypadły w udziale także: Tadeuszowi Dudzie – radnemu województwa małopolskiego (prywatnie ojciec prezydenta państwa Andrzeja Dudy), Dominikowi Jaśkowiec – przewodniczącemu Rady Miasta Krakowa, Małgorzacie Małuch – wójtowi Sękowej oraz Andrzejowi Saternus – burmistrzowi Chełmka.

Przewodniczącym SGiPM jest Kazimierz Barczyk, który już po raz ósmy został wybrany na to stanowisko. Stało się to 3 lipca podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów SGiPM.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Artykuł wyżej o doskonałych wieściach dla Żywiecczyzny został przerobiony przez Redakcję aby nie można było zamieszczać komentarzy. Mają być tylko doskonałe wieści. Wspaniale.

Jan z BB
Jan z BB
4 lat temu

Jak tam jest ojciec dudusia to wszystko wiadomo szkoda czasu 3 zdrowaśki i otępianie ludzi dziwię się władzy z BB że się dają wciągać w ciemnotę

Karol
Karol
4 lat temu
Reply to  Jan z BB

zawsze lepszy niż ojciec Bronka, o czym byś z nim pogadał, jak syn do żubrów strzelał?