Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rok po morderstwie ciężarnej kobiety. Jest akt oskarżenia byłego strażnika miejskiego

Fot: Kuba Jarosz

Jest gotowy akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz., byłemu strażnikowi miejskiemu w Bielsku-Białej, który przed rokiem udusił swoją żonę będącą w szóstym miesiącu ciąży.

Akt oskarżenia trafi dzisiaj do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Prokuratura zarzuca Piotrowi Sz. dokonanie w jednym czynie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem Izabeli Sz. i doprowadzenie przez to do przerwanie ciąży, czyli zgonu nienarodzonego dziecka. Piotr Sz. jest też oskarżony o znęcanie się nad Izabelą Sz., byłą pracownicą bielskiej opieki społecznej i bezprawne wykorzystywanie jej danych osobowych.

– Podejrzany przyznał się do zabójstwa, nie potrafił jednak tego wytłumaczyć – mówi prokurator Bogusław Strządała, szef Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ. – Najprawdopodobniej będziemy żądać dla niego kary dożywotniego więzienia.

Do tragicznych zdarzeń doszło w październiku ubiegłego roku – Piotr Sz., wówczas jeszcze funkcjonariusz bielskiej Straży Miejskiej, po kłótni z żoną Izabelą udusił ją w ich własnym mieszkaniu, po czym przewiózł pod osłoną nocy zwłoki kobiety w okolice Będzina i tam porzucił w pobliskim zagajniku. Sam tymczasem udał się na służbę, po której zgłosił zaginięcie żony. Umieścił też apel w internecie o pomoc w poszukiwaniu kobiety. Niedługo po tym został zatrzymany. Motywem zbrodni był konflikt małżeński.

Akta sprawy liczą trzynaście tomów, przesłuchanych zostało blisko pięćdziesięciu świadków.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
18 dni temu

Opieka o zgrozo !! POMOC SPOŁECZNA !!!!!!

Kaziu
Kaziu
20 dni temu

Droga Redakcjo! W obecnym ustroju obowiązuje (od dawna) określenie pomoc społeczna, a opieka to się kurczaki w Auchan.

strasznik
strasznik
21 dni temu

kiedyś tylko zakładali blokady.. teraz mordują :O