Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Jeszcze jedna zmiana w rozkładzie jazdy MZK

Fot: Marcin Płużek

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poinformował o kolejnych „korektach” rozkładu jazdy autobusów MZK. Tym razem zmiany dotyczą dwóch bardzo popularnych i uczęszczanych linii numer 16 (dojeżdża do Doliny Wapienicy) oraz numer 6 (dojeżdża do Kóz).

Nowe rozkłady jazdy na tych liniach zaczną obowiązywać od poniedziałku 7 listopada.
W przypadku szesnastki zmieni się nieco – mówiąc w uproszczeniu – trasa jej przejazdu. Na odcinku pomiędzy Hulanką a centrum Wapienicy – autobusy nie będą już kursować ulicą Cieszyńską, lecz pojadą ulicami: Jesionową, Spółdzielców i Tańskiego, obsługując jednocześnie przystanki: Osiedle Kopernika, Osiedle Wojska Polskiego, Tańskiego Skrzydlewskiego i Osiedle Polskich Skrzydeł.
Nie dotychczas obsługiwane przystanki: Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego oraz Cieszyńska Lotnisko szesnastka nie będzie już podjeżdżać.
Poza tym wyznaczony zostanie dla kierunku do Wapienicy dodatkowy przystanek autobusowy na ulicy Tańskiego, przed wjazdem na pętlę autobusową.
Z kolei w przypadku szóstki wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy obowiązujący w dni robocze, soboty, niedziele i święta, w którym uwzględniona została koordynację godzin odjazdów tej linii z linią numer 1 na wspólnych odcinkach tras. Poza tym linia numer 6 będzie kursować ze stałą częstotliwością odjazdów.

google_news