Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Kąpielisko Start zaprasza – nie wszyscy wejdą?

Fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Kąpielisko Start w Cygańskim Lesie już działa. Przy czym obwiązują na nim dość rygorystyczne zasady reżimu sanitarnego.

Z obiektu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19.  Przed wejściem na obiekt oraz przy jego opuszczeniu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie. W strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować dwumetrowe odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba.
– W szatni, w strefie z prysznicami, toaletach oraz w nieckach basenów, także podczas pływania należy zachować dwumetrowy dystans społeczny, nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących. Na pływalni może przebywać jednocześnie 1.250 osób, co stanowi 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu wyliczonego z projektu wykonawczego przyjmującego 1 os./m2 lustra wody.
– Przed wejściem do strefy basenowej należy skorzystać z prysznica, po każdym skorzystaniu z toalety zdezynfekować ręce. Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście do strefy basenowej przez brodzik do płukania stóp. Na terenie pływalni należy zachowywać równomierne rozmieszczenie osób z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego.
Informuje szczegółowo gospodarz obiektu Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Kąpielisko jest czynne codziennie od 9.00 do 19.00. Natomiast od 19 czerwca do 15 sierpnia będzie można z niego korzystać nieco dłużej, bo od 9.00 do 20.00. Później, pomiędzy 15 a 31 sierpnia znowu będzie otwarte od 9.00 do 19.00. Obiekt na funkcjonować do 12 wrzenia. Po wakacjach będzie można popływać od 10.00 do 18.00.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Jeśli takie zasady jak wymieniono, każdy wypełnia deklarację jak przed szczepieniem. Czy wystarczy?- wątpliwe, to nie reżim.

Arek Barek
Arek Barek
3 miesięcy temu

Takie zasady korzystania są praktycznie nie do sprawdzenia. Logicznym wymogiem byłby paszport covidowy ponieważ po masowych szczepieniach w hali pod Dębowcem ma go praktycznie każdy mieszkaniec B-B po 18 roku życia

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Arek Barek

Jeśli ma każdy mieszkaniec paszport, po co sprawdzać, wpuszczać wszystkich od 18 lat.

Emil
Emil
3 miesięcy temu
Reply to  Arek Barek

Leczysz się na głowę covidowy szurze? Paszport covidowy???

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Emil

Emil, znowu obrażasz, tak już masz? Może też uleczalne? Jest coś takiego, Emil, jak paszport covidowy.