Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Kolejne “uderzenie” oszustów

Grafika: Śląska Policja

Po raz kolejny bielska policja ostrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych.

Mundurowi podkreślają, że dzisiaj (30 listopada) oszuści wydzwaniali do mieszkańców Bielska-Białej. W rozmowie mężczyzna przedstawiał się jako policjant rozpracowujący grupę fałszerzy dokumentów i podawał fałszywe nazwisko Andrzej Zieliński. Podawał przy tym numer legitymacji służbowej, oczywiście zmyślony. W dalszej rozmowie mężczyzna mówi, że rozpracowuje grupę przestępczą, która fałszuje dokumenty i podrabia dowody osobiste.

Przestępcy chcą w ten sposób wyłudzić gotówkę lub uzyskać dane osobowe, które mogą posłużyć do tak zwanej kradzieży tożsamości. To dość popularna metoda oszustwa! Ostrzegamy seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 857 12 55, 112 lub w dowolnym komisariacie – apeluje bielska policja.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 rok temu

Seniorzy to najbogatsza warstwa społeczeństwa poniewaz bez problemu wręczają oszustom dziesiątki tysięcy złotych Natomiast media podają kłamliwe informacje ze przymierają głodem

Krystian
Krystian
1 rok temu
Reply to  Arek

A może po prostu oszuści wiedzą doskonale, do kogo telefonują. Ciekawe, że akurat do tych seniorów, którzy są dementywni i mają większe oszczędności. Bardzo to podejrzane.