Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Kolejny raz o spalarni

Fot. Marcin Płużek

Dziś (7 grudnia) o 18.00 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się kolejna, już czwarta, debata publiczna na temat planów budowy w Bielsku-Białej spalarni odpadów komunalnych. Może przyjść na nią każdy.

Pojawią się na niej eksperci: Piotr Barczak z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, Paweł Głuszyński z Towarzystwa na Rzecz Ziemi, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej Wiesław Pasierbek, Piotr Prochot z ZGO, kardiolog prof. Paweł Buszman oraz dr inż. Aleksander Sobolewski z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla reprezentujący różny punkt widzenia na kwestię spalarni.

Program dzisiejszej debaty przewiduje wystąpienia wszystkich zaproszonych gości (sześć wystąpień po 4 minuty). Przedstawią w nich swoje stanowiska w kwestii spalarni, a następnie mieszkańcy miasta będą mogli zadawać im pytania (czas na zadanie pytania wynosić będzie 1 minutę, a na udzielenie odpowiedzi przez eksperta to 2 minuty).

Wszystko jest tak pomyślane, aby czas spotkania zamknął się w 90 minutach z czego 60 przewidziane jest na zadawanie pytań i udzielanie na nie odpowiedzi.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
skryba
skryba
8 miesięcy temu

Spalarnia w centrum Wiednia,atrakcja turystyczna. W roku 2021 za najlepszy budynek w konkursie World Architekture Festival 2021 został uznany Copen Hill-Spalarnia Kopenhaga. Dach tworzy 400 metrowy stok narciarski,oraz ściany są najwyższą ścianką wspinaczkową na świecie. W roku spalać będzie 400 tyś.ton śmieci i wytwarzać będzie energię dla 100 tyś. domów.Dach równocześnie jest miejscem widokowym w mieście i z 85 metrów można dostrzec nawet Szwecję.Polecam poczytać protestującym.Jesteśmy nadal warcholskim społeczeństwem.

Doradca.
Doradca.
8 miesięcy temu

Po za miastem jest dosyć miejsc niezamieszkałych ze zjazdami z S1 i tam powinno się spalarnie postawić . Dobry pomysł byłby w połowie drogi między Żywcem a Bielskiem na terenach przemysłowych. Z ciepła korzystałby dobrze rozwinięty tamtejszy przemysł.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  Doradca.

Najlepiej aby spalarnię postawić jak najdalej od każdego z nas. Te tereny niezamieszkałe a bardziej niezabudowane nie będą z czasem zabudowane? Ja bym doradzała aby póki co zadziałać na przemysł opakowaniowy bo to co się wyrzuca w każdym domu po zakupach – trąca grozą.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Ile ich jeszcze trzeba zwołać debat aby konsultacje zamknąć? Co wniosły 3 dotychczasowe?

bożena
bożena
8 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

to rusz tyłek i idź

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  bożena

skąd wiesz, że nie byłam? Rozumiesz moje pytania?