Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Komplikacje z e-dowodem

Fot. Marcin Płużek

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wydał komunikat, w którym informuje petentów o „pewnych niedogodnościach” związanych z wdrożeniem od 4 marca dowodów osobistych z warstwą elektroniczną tak zwanych e-dowodów.

Chodzi o niedogodności towarzyszące składaniu wniosków o wydanie tego dokumentu. W związku z wprowadzaną zmianą konieczne jest przeprowadzenie zarówno w Ministerstwie Cyfryzacji, jak i w Centralnym Ośrodku Informatyki niezbędnych prac serwisowych. W związku z tym w dniu dzisiejszym (środa, 27 lutego) została wyłączona czasowo możliwość składnia wniosków o wydanie dowodu osobistego przez Internet. Usługa ta zostanie przywrócona dopiero w poniedziałek, 4 marca. Z kolei w piątek, 1 marca wszelkie sprawy dotyczące dowodów osobistych będzie można załatwiać w WSO UM najpóźniej do 11.30. Od 12.00 do 7.30 4 marca trwać będzie przerwa techniczna w działaniu rejestru dowodów osobistych. Oznacza to – informują urzędnicy – że w piątek od 11.30 do końca godzin otwarcia Urzędu Miejskiego nie będzie możliwości ani złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego ani odebrania gotowego już dowodu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
4 lat temu

te “komplikacje” są przez weekend, także dla obywateli jest nie istotne, istotne jest za to że ten projekt wchodzi w życie a nie jak ZMOKU autorstwa PO, za który zapłaciliśmy miliony kary, warto o tym wspomnieć