Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała, Żywiec: Koronawirus w szpitalach

Fot. Marcin Płużek

Epidemia nie odpuszcza. Choć nie obowiązuje już wiele restrykcji mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa,  to jednak o tym, że zagrożenie minęło mowy być nie może.  Na oddział chorób wewnętrznych i diabetologii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej trafił pacjent, u którego test wykazał obecność wirusa SARS CoV2.

Tm samym cały oddział został objęty kwarantanną. Oznacza to, że nikt w okresie jej trwania nie będzie przyjęty na leczenie.

Tak samo żaden pacjent nie zostanie wypisany do domu.

Zakażona osoba trafiła na leczenie do jednoimiennego szpitala, zaś członkowie oddziałowego personelu, którzy mieli z nią kontakt zostali odizolowani.

Wirusa SARS CoV2 wykryto też u kobiety przebywającej na porodówce żywieckiego szpitala. Dzięki odpowiednim procedurom, patogen – zapewniają władze placówki – udało się wykryć dość szybko i pacjentka wraz z dzieckiem trafi do szpitala jednoimiennego. Oddziała ginekologiczno-położniczy o 11.00 zaprzestał przyjmowanie nowych pacjentów.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
3 lat temu

Cały ten covit był już od lat tylko nazywał się niewydolność płuc
Nie wiem kto wymyślił tą panikę chociaż dobrze wpłynęła na umieralności ludzi bo spadła w porównaniu z ubiegłym rokiem ?

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Marek

Może tak przyjrzeć się bliżej gruźlicy i nikt nie zdziwiłby się, że była wcześniej. Maseczki, septyka też by się przydały.

Michał Moś
Michał Moś
3 lat temu

Czemu nie jestem zdziwiony. Zdaje się, że to będzie normą na każdym z oddziale w tym miejscu niedługo

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Michał Moś

Jest już odciążenie od szpitali bo pojawiły się DPS-y, górnicy, klerycy a nie wiadomo jak jest w wojsku bo tajemnica wojskowa. I tam na pewno nie można być zdziwionym.

Tadeusz
Tadeusz
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

A na dodatek  nie wiemy nawet, kiedy skończy się epidemia, bo rząd nas o tym nie informuje

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Tadeusz

W te słowa, jak sądzę cytowane z debaty prezydenckiej, się nie wpisuję. Można byłoby więcej zacytować ale nie w tym miejscu temat.