Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Krew przed komendą

Fot: KMP Bielsko-Biała

Bielska komenda policji organizuje jutro, 15 listopada, przed swoją siedzibą przy ulicy Wapiennej 45 honorową zbiórkę krwi.

Krew będzie można oddać w godzinach od 8 do 12. Przed wejściem głównym do komendy na chętnych do uczestnictwa w akcji czekać będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. „Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia” – zachęcają policjanci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. W dzień poprzedzający oddanie krwi powinno się wypić znaczną ilość płynów, ok. 3-4 litry (nie licząc kawy) i nie powinno się spożywać alkoholu. Tego dnia należy również nie spożywać tłustych posiłków. W dniu oddania powinno się zjeść śniadanie, nie oddajemy krwi na czczo. Lekkostrawny posiłek, bogaty w węglowodany. Już na około pół godziny przed nie powinno się palić papierosów. W dniu oddania krwi, przed donacją należy także wypić dużo płynów — około 1,5 litra. Krew mogą oddać osoby bez jakichkolwiek objawów infekcji (kaszel, katar, duszność, gorączka), z ujemnym wywiadem epidemiologicznym (bez kontaktu z osobą chorą na Covid-19 i osobami na kwarantannie).

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Obawiam się, że jak ktoś przeczyta wszystkie uwarunkowania – zniechęci do ruszenia z domu.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Nie rozumiem, to pod komendą covidem można się zakazić poprzez krew? Wszystkie inne zapowiadane akcje krwiodawstwa nie miały takich drobiazgowych uprzedzeń, pouczeń.