Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała laureatem “Super Samorządu 2019”

Fot. Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides

W piątek, 7 czerwca, na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie rozdano nagrody “Super Samorząd 2019” przyznawane przez Fundację im. Stefana Batorego. Nagrody wręczano w ramach ogólnopolskiej akcji “Masz Głos” za udaną współpracę pomiędzy społecznością, a lokalnymi władzami. Jednym z siedmiu laureatów została koalicja organizacji pozarządowych “Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom” oraz władze Bielska-Białej.

Bielska koalicja codziennie walczy o poprawę warunków w miejskim schronisku dla zwierząt. Bezdomne i dzikie zwierzęta zyskają również nową lecznicę.  – Czujemy, że nasz głos został wysłuchany, nasza ciężka praca nie poszła na marne, a zmiany w schronisku naprawdę zaczynają zachodzić – mówi Anna Chęć, jedna z liderek “Bielsko-Biała – miasto przyjazne zwierzętom”.

Decyzję, o tym do kogo trafiły nagrody podjęło jury w składzie: Mikołaj Cześnik (członek Zarządu im. Fundacji Batorego), Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego) oraz Katarzyna Kubicka-Żach (redaktor prowadząca sekcję Samorząd i administracja portalu “Prawo.pl). Oprócz jury decydowali po raz pierwszy internauci, którzy także wybrali swojego zwycięzcę i była nim również bielska inicjatywa pomagająca naszym czworonożnym przyjaciołom.

Nagrody “Super Samorząd” przyznane zostały już po raz ósmy. Uhonorowano siedem organizacji spośród piętnastu nominowanych, czyli te organizacje, które najlepiej wprowadzają pozytywne zmiany w społeczności dzięki udanej współpracy z władzami samorządowymi.

  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments