Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Miasto pozbywa się kolejnych kopciuchów

Fot. Marcin Płużek

Z Bielska-Białej zniknie kolejnych kilkaset starych „kopciuchów”. Stanie się tak dzięki dofinansowaniu w kwocie 2,7 miliona złotych, jakie stolica Podbeskidzia otrzymała z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie 4.6 „Czyste powietrze” Bielski samorząd aplikował o te środki składając własny projekt „Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej – etap II”.

Łącznie – informują miejscu urzędnicy – będzie wymienionych 236 przestarzałych pieców węglowych w 228 budynkach. Zostaną zastąpione przez 185 kotłów gazowych, 41 pomp ciepła oraz 2 elektryczne źródła ogrzewania.
Realizacja projektu potrwa do 30 grudnia 2023 roku. To jedno z wielu antysmogowych przedsięwzięć realizowanych od wielu lat przez bielski Ratusz w celu całkowitego wyrugowania z miasta węglowych  “kopciuchów”.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
w domyśle
w domyśle
2 miesięcy temu

A to samorząd ma lepszy projekt od rządowego “Czyste Powietrze”?, przecież do tej pory samorządy nie dostawały pieniędzy z tego programu. Zapewne będą uszczęśliwieni ci co zmieniają kopciuchy na piece gazowe a nie daj Boże elektryczne, a może muszą bo to są nowe budynki.