Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Młodzeż zaprasza na film

Bielska młodzież postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować na terenie miasta – modne ostatnio – plenerowe seanse filmowe. Skoro dorośli zawiedli, z inicjatywą taką wystąpiła Młodzieżowa Rada Miasta i wspólnie z Miejskim Domem Kultury przygotuje projekcje. Odbędą  się wieczorem w dwie sierpniowe soboty na placu Żwirki i Wigury (skwer przed budynkiem muzeum techniki).

MRM otrzymała w tym roku do swojej dyspozycji – decyzją prezydenta miasta – 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na realizację przedsięwzięć o charterze kulturalnym. Młodzi radni postanowili zorganizować konkurs, w ramach którego bielska młodzież mogła zgłaszać propozycje na co przeznaczyć tę kasę. Letnie kino to jeden z pięciu zaproponowanych i zaakceptowanych do realizacji projektów.

Dzięki temu  8  sierpnia  będzie można zobaczyć  za darmo  belgijsko-francuską komedię  “Czym chata bogata”, a 15 sierpnia amerykański film “Gra o wszystko”. Seanse rozpoczną się o 21.00.

Organizatorzy informują,  że ze względu na obostrzenia sanitarne liczba przygotowanych dla widzów miejsc (leżaków)  będzie ograniczona.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments