Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: MZD o zmianach w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych

Fot. KMP w Bielsku-Białej

Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o zmianach w organizacji ruchu, związanych z dniem Wszystkich Świętych. Zaczną obowiązywać już jutro o 20.00. Normalność zostanie przywrócona 2 listopada o 20.00.

Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej

– ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza (od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej) oraz na ul. Juliusza Kossaka (od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej)
– na ul. Wita Stwosza dopuszczony prawostronny postój przykrawężnikowy (parkowanie równoległe)
– 1 listopada w godzinach od 8.00 do 20.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką (co 30 min). Autobusy będą obsługiwały przystanek Grunwaldzka Szpital (niedaleko głównego wejścia do cmentarza).

Cmentarz przy ul. Cmentarnej

– ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności (od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej)

Cmentarz przy ul. Polnej

– obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66.

Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej

– zakaz ruchu (z wyjątkiem mieszkańców) na ul. Łuczników
– zakaz ruchu (bez wyjątków) na ul. Karpackiej bocznej (była ul. Łamana) – zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej
– jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu
– wjazd na parkingi z ul. Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo (od centrum miasta). Od Kamienicy zakaz skrętu w lewo (wykluczenie postoju na placu przed cmentarzem). 1 listopada trasa autobusów linii nr 7 zostanie skrócona (Kamienica – Wapienica Dzwonkowa). W godzinach od 8.00 do 20.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 (Kamienica – Wapienica Dzwonkowa; co 30 minut). Dodatkowo w godzinach od 8.00 do 20.00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 (Kamienica – Osiedle Kopernika przez ul. Grunwaldzką; co 30 min).

Ponadto w godzinach od 9.30 do 17.00 uruchomione zostają dodatkowe autobusy na skróconej trasie przejazdu linii nr 7 (Piastowska Dworzec – Kamienica – Warszawska Dworzec; co 15 minut). W dniach od 29 października do 2 listopada będzie funkcjonował dodatkowy przystanek przy ul. Karpackiej na wysokości cmentarza (w kierunku Kamienicy). Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (istniejące 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments