Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Nowe miejsce dla czworonogów

Fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W Bielsku-Białej oddano do użytki kolejny (dopiero drugi) wybieg dla psów. Powstał przy ulicy Czwartaków na osiedlu Wojska Polskiego w ramach budżetu obywatelskiego. Jego budowa pochłonęła łącznie (projekt i realizacja) 165 tysięcy złotych.

Wybieg jest ogrodzony. Ma powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych, na których przygotowano kilka urządzeń i przyrządów sprawnościowych dla czworonogów (kładki, równoważnie, płotki, tor slalomowy itp.). Ustawiono też pojemniki na psie odchody, kosze na odpadki oraz ławeczki dla opiekunów. Miejscy urzędnicy apelują dla właścicieli psów o przestrzeganie zasad właściwego korzystania z obiektu. Chodzi między innymi o sprzątanie po swoich czworonogach, korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem czy też niepozostawianie psów na wybiegu bez dozoru.
Jednocześnie proszą aby – Wszelkie zauważone usterki, uszkodzenia lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych urządzeń oraz skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania i korzystania z wybiegu dla psów należy niezwłocznie zgłosić do administratora obiektu – Wydziału Gospodarki Miejskiej UM przy placu Ratuszowym 7 w Bielsku-Białej w godzinach pracy urzędu, telefon +48 33 497 15 08, e-mail: [email protected] lub poprzez system obsługi zgłoszeń miasta Bielska-Białej Zgłoszenia BB.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zezdjęcia nie wiadomo czy dla psów
zezdjęcia nie wiadomo czy dla psów
1 rok temu

Nie pokazano żadnego czworonoga na zdjęciu. A trawę ktoś będzie kosił czy udepcze się?