Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Nowy strażacki poligon – unikatowy w skali kraju

Fot. OSP Stare Bielsko

W ramach budżetu obywatelskiego w Starym Bielsku powstał poligon strażacki. Obiekt nie został jeszcze oficjalnie oddany do użytku, lecz już od kilku miesięcy jest testowany przez strażaków i wciąż ulepszany i dopracowywany.

To unikatowe miejsce w skali kraju, umożliwiające służbom ratowniczym ćwiczenie przeróżnych scenariuszy akcji ratunkowych. Poligon powstał na 1,5 hektarowej działce i jest podzielony na trzy strefy – do treningu pożarniczego, ratownictwa wysokościowego oraz ratownictwa technicznego.

Jako trenażery wykorzystywane są tam między innymi wagonik kolejki linowej, rozbite samochody oraz autobusy. Dodatkowo teren poligony przecina wysoka skarpa, co czyni ćwiczenia bardziej wymagającymi i urealni trudne warunki, w jakich nierzadko przychodzi działać strażakom. Z poligonu będą korzystać nie tylko strażacy, lecz także inne służby ratunkowe, policja czy ratownicy medyczni.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edi
Edi
1 rok temu

Szum musi być z niczego jak u straszaków nie takie poligony są w Polsce ale jak się najdalej było na 20 km od swojej osp to tak sie robi karierę