Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Oszuści podawali się za medyków

Fot. Z archiwum portalu

Bielska policja poszukuje trojga bandziorów, którzy okradli wczoraj 65-letnią kobietę. Wydarzyło się to w Wapienicy, a przestępcy podawali się za medyków. Do drzwi poszkodowanej zapukały dwie kobiety i mężczyzna.

Twierdzili – opisuje przebieg zdarzenia policja – że umawiają wizyty w celu szczepień na koronawirusa. Przy czym – wyjaśnili domokrążcy – konieczne jest wcześniejsze zbadanie 65-latki. Podczas pozorowanego badania, kiedy to jedna z kobiet udawała lekarza, dwie pozostałe osoby splądrowały mieszkanie. Ich łupem padło 1500 złotych i biżuteria o wartości 200 złotych.

Według zgłaszającej wszystkie osoby były ciemnej karnacji i porozumiewały się z obcym akcentem. Jeden z mężczyzn był ubrany w ciemne spodnie i ciemną kurtkę z zielonymi dodatkami. Pierwsza z kobiet była ubrana cała na czarno, druga w szarym płaszczu – opisują wygląd podejrzanych policjanci. Jednocześnie ostrzegają wszystkich przed tymi oszustami! Proszą też, aby wszelkie próby wyłudzenia pieniędzy lub informacje dotyczące sprawcy opisywanego przestępstwa należy zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej (47 85 712 55).

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
1 miesiąc temu

Nazwy niektórych grup etnicznych są zakazane?

Alicja
Alicja
1 miesiąc temu

Ludzie!!!!!Opamiętajcie się,nie bądźcie naiwni.Też mam 65 lat ale
“nie ze mną te numery”.