Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Park za ratuszem już (prawie) gotowy

Fot Marcin Płużek

Już za kilka dni bielszczanie będą mogli ponownie odwiedzać rewitalizowany od sześciu miesięcy park za miejskim ratuszem – zapowiadają miejscy urzędnicy. Wykonawca zakończył tam już wszystkie zaplanowane prace modernizacyjne i obecnie skupia się jeszcze tylko na pielęgnacji zieleni.

Sam układ parku specjalnie się nie zmienił, jednak przybyły w nim nowe elementy architektoniczne, jak altana czy tak zwane sterczyny (charakterystyczne wieżyczki) wieńczące niegdyś dach ratusza (podczas prac remontowych dachu zostały zdjęte i wymienione na nowe). Poza tym w parku pojawiły się nowe latarnie, ławki czy kosze na śmieci. Odsłonięto też i wyeksponowano wejście do schronu oraz pochodzącej z 1941 roku tak zwanej szczeliny przeciwlotniczej parku. Sam układ alejek pozostał taki sam, lecz te wewnątrz parku zostały wykonane z materiałów przepuszczających wodę (w celu ochrony rosnących tam drzew), a gówna alejka prowadząca wzdłuż brzegu rzeki Białej otrzymała (zamiast asfaltowej) nową granitową nawierzchnię.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
2 miesięcy temu

1.mur nadal zabiera widok na rzekę- przed wojną były poręcze ozdobne…trzEba było usunąć mur pogłebić koryto o 50cm,wystarczy awaryjnie za ratuszem kontener z rękawem przeciwpowodziowym z bielskiej ISS. 2.donica na murze nie zostały wkomponowane w wydrążony żelbetowy murek.wyglada to nadal jak ekran autostradowy. 3.drzwi ewakuacyjne strzeliny po roku pokryje rdza nie ma zadaszenia ze sZklanej tafli a z nierdzewki malowanej proszkowo raczej nie są 4.pergola,, rotunda,, nie ma ławek…światła,cieku wodnego lub instalacji solankowej na środku (wystarczył by cieknący solanką duży nawiercony głaz) , nie jest wyłożone jej podłoże np.granitem a zatarty beton posadzki nie pasuje do retro stylu. 5.odcinek muru… Czytaj więcej »