Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Pełnomocnik kurii pod lupą

Fot: Kuba Jarosz, na zdjęciu Janusz Szymik przed bielskim sądem

Izba Adwokacka w Bielsku-Białej przyjrzy się szczegółowo pełnomocniczce bielskiej kurii, która w odpowiedzi na pozew Janusza Szymika zażądała badania jego orientacji seksualnej.

Biuro Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej prowadzi dochodzenie dyscyplinarne wobec bielskiej mecenaski, pełnomocniczki bielskiej kurii w głośnej sprawie toczącej się przed bielskim sądem z powództwa Janusza Szymika, molestowanego w dzieciństwie przez byłego proboszcza z Międzybrodzia Bialskiego, Jana W.

– Właśnie mnie o tym oficjalnie poinformowano – powiedział nam Szymik. – Cieszę się, że tak się stało, bo to czego żądała w odpowiedzi kurii na mój pozew pani adwokat było po prostu żenujące.

Proces, przypomnijmy, toczy się o żądanie odszkodowania w wysokości 3 mln zł za straty moralne i utratę zdrowia przez Szymika, który w dzieciństwie, jako ministrant, wielokrotnie wykorzystywany był seksualnie przez księdza Jana W., uznanego przez instytucje kościelne winnym zarzucanych mu czynów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Papatki i buziaczki i przytulaski
Papatki i buziaczki i przytulaski
1 rok temu

UJAWNIAMY: Sąd Rejonowy w Żywcu ODDALIŁ zażalenie w przedmiocie odmowy wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomej pedofilii oraz obowiązku donosu, których rzekomą ofiarą miał być szymik. To w zasadzie kończy sprawę a Kościołowi przysługuje teraz GIGANTYCZNE ODSZKODOWANIE OD SZYMIKA ZA POMÓWIENIA, PRÓBĘ WYŁUDZENIA I OSZUSTWO. Ale kicha i lipa 😀 może der Onet chociaż coś zapłacił 😀

"rzetelność" w wydaniu własnym
"rzetelność" w wydaniu własnym
1 rok temu

O innym wątku jest artykuł, zapewne po raz drugi będzie usunięty mój komentarz wraz z napisanym po raz drugi “rzetelnym” komentarzem “Papatki…”

Primavera
Primavera
1 rok temu

Ty trollu zapewne liczysz na to, że kłamstwo (Twoje) , powtórzone tutaj bezczelnie i z premedytacją stanie się prawdą.. A co do onetu- wszak nie musisz wchodzić na ten portal, skoro jest be.. Proponuję Radio Maryja, TVP reżimową, Tv Trwam. Od razu jawi się złośliwy kato fanatyk, bez empatii i współczucia dla Szymika. Nie wstyd Ci “katoliku?

Jurek
Jurek
1 rok temu

pindel to podpisał więc do dymisji, już dawno go być nie powinno w kurii

Papatki i buziaczki
Papatki i buziaczki
1 rok temu
Reply to  Jurek

Niemieckie platfusy W0N z Polski!

Primavera
Primavera
1 rok temu

PiS gamoniu, głosujemy dalej na tych złodziei, by dawali kasę na ryż i kiełbasę takim leniem jak Ty, po to by ci wy italia złodziei. Nikt z Polski wyjeżdżać nie będzie, bo ty tego chcesz. Prawaku, platfusy pracują i płacą podatki, dlatego, podejrzewam, że są większymi patriotami niż Ty, PiS gamoniu …

Primavera
Primavera
1 rok temu
Reply to  Primavera

Wybierali złodziei*- errata corrige

kto za tym stoi ?
kto za tym stoi ?
1 rok temu

To nie rzeczniczką się trzeba zająć, tylko jej mocodawcami.

kowal
kowal
1 rok temu

pełnomoczniczka
kowal po coś ma szczypce.

prawda
prawda
1 rok temu

rzeczywiście osiołek, PiSdolenie bez speca.

tu jest sprawiedliwość?
tu jest sprawiedliwość?
1 rok temu

A to dziwne, że instytucje kościelne w tym przypadku uznały za winnego, a w innym przypadku wyższe instytucje za niewinnego. Za nisko proboszcz był posadowiony?

niech się toczy
niech się toczy
1 rok temu

No dobrze, wtorek dziś a więc nie jest to słowo na niedzielę. Może zależeć wynik dochodzenia od tego jaki jest układ polityczny w izbie adwokackiej.