Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Petycja przeciwników spalarni

Foto. Marcin Płużek

Przeciwnicy budowy na terenie Bielska-Białej spalarni odpadów komunalnych złożyli wczoraj w bielskim ratuszu petycję pod wszystko mówiącym tytułem „Nie dla spalarni w Bielsku-Białej”.

Podpisało się pod nią około 2700 osób w tym także mieszkańcy pobliskich gmin: Jasienica i Jaworze. To kolejny ruch przeciwników mający przekonać władze miasta do rezygnacji z planowanej inwestycji. Podpisy zbierane były w trakcie organizowanych na terenie miasta protestów oraz online.

Złożenie petycji poprzedziła krótka konferencja prasowa, na której pojawiło się kilka osób. Przy czym wyraźnie widać, że sprawa spalarni staje się elementem walki politycznej. W konferencji uczestniczyła bowiem posłanka Gosek-Popiołek (Lewica-Razem) z Krakowa.

Podano też informacje, iż protest przeciwko spalarni poparł oficjalnie poseł Przemysław Drabek PiS. Podkreślała to Magdalena Madzia jedna z aktywistek ruchu sprzeciwiającego się budowie spalarni, wskazując, iż w tej ważnej kwestii udało się osiągnąć porozumienie ponad podziałami.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
2 lat temu

A co przeciwnicy budowy proponują w zamian ? Zdarza mi sie pracowac na tego typu obiektach w Niemczech, i tam diabła nie ma. Szczere mówiąc trudno dymek zobaczyc z komina.

Antyekoterrorysta
Antyekoterrorysta
2 lat temu

Tysiące ton wysoko toksycznych i mutagennych substancji pokryje całą okolicę,a przecież niedaleko ujęcie wody…Wyobraźcie sobie zimowe powietrze również latem…dla mnie masakra… a portale piszą że BB wygrało konkurs kwiatków…Nie chce wyprowadzać się z Bielska, jak Nasz Prezydent…

Calineczka
Calineczka
2 lat temu

W punkt trafiony komentarz!!!

Konrad
Konrad
2 lat temu

Właśnie wróciłem z Wiednia. Spalarnia działa nieprzerwanie od ponad 40 lat. 2 km od zabytkowego centrum miasta, 30 metrów od rzeki Wien i 1,5 km od rzeki Dunaj. Melduję że Wiedeńczycy mają po jednej głowie (i po dwie ręce), podobnie jak ich dzieci i psy. Niebo czyste. Woda czysta. Miasto uśmiechnięte. Nie pitol smutów.

Emil
Emil
2 lat temu

Ludzie to jest instalacja która na trwałe zmieni Zycie w Bielsku. Ja obawiam się o swoje życie i zdrowie.Poczytajcie co mówią zwykli ludzie,którzy mieszkają obok spalarni w kraju.” nie życzą najgorszemu wrogowi mieszkać obok spalarni” Biznes ma gdzieś ludzkie zdrowie. Ktoś pisał,że na nowotwory umiera się samotnie… Powstrzymajmy to razem, bo władza nie liczy się z ludźmi…

Jan
Jan
2 lat temu

Ciebie d****u to trzeba ***** jak *** i pudę.

Mariola
Mariola
2 lat temu

Już wam puda nie pomorze kaczor go wy–ił to było takie same wiejskie nic nie kumate ZERO jak wy on i wy to HAŃBA dla NAS mieszkańców BB

Owupe?
Owupe?
2 lat temu

Jak tam? odebrałeś już na dzisiaj wytyczne z delegatury na polin