Bielsko-Biała E-edukacja

Bielsko-Biała: Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

Fot. Marcin Płużek

25 kwietnia po raz pierwszy w tej kadencji zbierze się Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk zwołała obrady na 10.00 w sali sesyjnej bielskiego ratusza.
W programie sesji znalazło się między innymi wręczenie młodym radnym zaświadczeń o wyborze, a także wybór przewodniczącego, wiceprzewodniczących i sekretarza MRM.

Warto przypomnieć, że MRM zbiera się dopiero teraz (pod sam koniec roku szkolnego) z powodu ogromnych problemów z przeprowadzeniem wyborów jej członków. Najpierw uniemożliwiała to epidemia (nauka zdalna), a później sprawę skomplikował wojewoda, którego służby prawne zakwestionowały pewne (sprawdzone już wcześniej) rozwiązania, przyjęte w uchwale Rady Miejskiej dotyczącej funkcjonowanie MRM. Opóźniło to wybór młodych radnych o kolejne miesiące. Na szczęście od tego sezonu kadencja MRM trwa nie rok (szkolny) jak do tej pory, tylko  dwa lata. Wybrani z takim trudem młodzi rajcy będą więc mieć trochę czasu na działanie.

Młodzieżowa Rada Miejska to – reprezentacja młodzieży kształcącej się w Bielsku-Białej, uczniów szkół ponadpodstawowych, publicznych i niepublicznych, kształcących stacjonarnie. Jest to organ o charakterze konsultacyjnym a jednym z jego podstawowym celów to – reprezentowanie interesów młodzieży wobec organów samorządu terytorialnego, samorządu uczniowskiego oraz dyrekcji szkoły i rodziców a także współpraca z tymi podmiotami – czytamy w statucie MRM.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments