Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Plan na przystanek

Fot. Marcin Płużek

Jesienią w Bielsku-Białej pojawi się pierwszy zielony przystanek – zapowiadają miejscy urzędnicy .

Sam pomysł nie jest jakoś szczególnie oryginalny. Zielone przystanki spotkać można w wielu miastach. Są zielono, bo wiaty przystankowe obsadza się pnączami, roślinami ozdobnymi oraz drzewami. Dzięki tym zabiegom w mieście pojawiają się wysepki bujnej roślinności dającej cień i wytchnienie pasażerom oczkujących na autobus. Pomysł, aby coś takiego powstało również w Bielsku-Białej rzucił już w 2019 roku miejski radny Roman Matyja.

Na początek – nie jako pilotażowo – urządzony zostanie w ten sposób jeden z miejskich przystanków, lecz urzędnicy zapowiadają, iż jeśli tylko znajda się pieniądze to już w przyszłym roku pojawią się kolejne.

Na pierwszy ogień pójdzie wiata usytuowana na ulicy Partyzantów w pobliżu placu Adama Mickiewicza (skrzyżowaniu Partyzantów i ulicą 1 Maja w kierunku centrum). Zamysł jest taki, iż wokół niej nie będzie już bruku, lecz rabaty kwiatowe. Posadzonych zostanie też kilka drzew a w pobliżu wysiana zostanie kolejna w mieście kwietna łąka. Obecnie – tłumaczą urzędnicy – prowadzone są uzgadniana w tej sprawie z Miejskim Zarządem Dróg administrującym bielskimi przystankami. Następnie ma zostać wykonana dokumentacja projektowo a dopiero później do pracy wezmą się „ogrodnicy”.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopoliczówna
Konstantynopoliczówna
2 lat temu

Serdecznie Was pozdrawiam z Olszówki.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Z miotłą oczekuję na kolesi i podszywacza skrytego za plecami.

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

oczekującym, niejako.
Pomysł w 2019 r. i już w 2022 r. realizacja, doskonale.