Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Pod BCK już nie zaparkujesz. Ruszyła modernizacja parkingu

MZD B-B

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozpoczął od dawna zapowiadane prace modernizacyjne wielopoziomowego parkingu usytuowanego obok Bielskiego Centrum Kultury. Od wczoraj parking jest nieodstępny dla kierowców. Roboty mają zakończyć się dopiero w kwietniu przyszłego roku.

– Inwestycja obejmuje remont istniejącego budynku parkingu, wykonanie zadaszeń zewnętrznych klatek schodowych, przebudowę oświetlenia obiektu wraz z wykonaniem instalacji monitoringu wizyjnego oraz instalacją elektronicznego systemu poboru opłat. Modernizacja wiąże się także z wykonaniem sieci elektroenergetycznej, budową odwodnienia budynku parkingu, wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji deszczowej, a także instalacji przeciwpożarowej – informują drogowcy. Wszystko ma kosztować około 2,6 miliona złotych.

Wielopoziomowy parking pod dachem, mogący pomieścić prawie 120 samochodów powstał dokładnie 10 lat temu. Wzniesiono go  głównie z myślą o widzach udających się do pobliskiego BCK-u. Był to pierwszy – i do tej pory jedyny – taki obiekt wybudowany przez lokalny samorząd na terenie Bielska-Białej.

Od samego początku były z nim problemy. Głównie przez wody gruntowe zalewające dolną część parkingu. We znaki dawali się też wandale, którzy systematycznie niszczyli i dewastowali obiekt. Warto też przypomnieć, że jakieś dwa lata temu władze miasta chciały utworzyć na jego dachu pierwszy w mieście „wiszący” ogród.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments