Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Pohulali na Hulance

Fot: Kuba Jarosz

Mowa o drogowcach, którzy – zdaniem niektórych okolicznych mieszkańców – mocno utrudnili teraz w okolicy bielskiego ronda życie pieszym.

Pani Magda z Bielska-Białej mieszka w sąsiedztwie ronda na Hulance. Z racji tego często korzysta, jako piesza, z przejścia chodnikiem przylegającym do budynku przy ulicy Cieszyńskiej 145. Już wcześniej trudno było się tam pieszemu poruszać, stąd nadzieja mieszkańców, że drogowcy coś w tej kwestii zmienią wraz z przebudową całej ulicy. Ale okazało się inaczej.

– Układ rozdzielonych chodniczków, schodków, murków i słupków nie sprzyja wygodnemu
poruszaniu się w tym miejscu, szczególnie osobom starszym, a już zupełnie nie daje szans osobom na wózkach inwalidzkich, czy z wózkami z dziećmi i z rowerami – zauważa pani Magda, krytykując obecne rozwiązania.
Czy można było inaczej? Okazuje się, że tak, ale pod warunkiem wyburzenia całej kamienicy…

– Droga musi mieć określone parametry, co wymagane jest przepisami i nie mogliśmy tego zmieniać – tłumaczy swój punkt widzenia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Wojciech Waluś. – Jej geometria nie została zmieniona. Mieliśmy wyburzyć budynek? Są sytuacje, że nie da się wszystkich zadowolić.

Trudno tu polemizować, niemniej kolejny raz okazuje się, że piesi, czy też osoby niepełnosprawne i matki z wózkami wciąż mają w wielu miejscach miasta pod górkę. Przepisy ich najwidoczniej nie lubią…

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
5 miesięcy temu

Przepisy mają lubić np. niepełnosprawnych, matki z wózkami i nie ma tłumaczenia jak to robi pan dyrektor. Już kolejny raz tłumaczy pan dyrektor “uniwersalnie”.

Drogowiec pracujący na utrzymanie rodziny
Drogowiec pracujący na utrzymanie rodziny
5 miesięcy temu

Odpie…cię się od tych drogowców wreszcie Za cały bajzel odpowiadają te cepy co kreski rysują tworząc bubel na bubli i cała reszta koleżków która im przytakuje i te buble odbiera Wiem co mówię bo pracuje w firmie zajmującej się budową dróg chodników itp i sami z kumplami nie możemy się nadziwić jak jeden głąb z drugim ukończył studia

Kazek
Kazek
5 miesięcy temu

Zgadzam się z Tobą. Moją ulicę na nowo zaprojektowała firma z innej części Polski. Zrobili to chyba z podglądu satelitarnego bo tak podnieśli poziom jezdni ,że autem osobowym wjechać na plac już nie mogę .

Tom.Info
Tom.Info
5 miesięcy temu

Teoretycy ekierki i deski kreslarskiej.Kazdy taki garniturek powinien zaczynac prace na budowie drog.To samo sie tyczy manadzerow zarzadzajacych produkcj czy informatykow (teoretycy techniki lutowanej).Przejsc od samego dolu i zobaczyc jak to jest na produkcji empirycznie.

Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Te bruki na Hulance to na gotowo? Bo jeśli tak to niezwłocznie zawiadamiam Prokuraturę. Jeśli sobie życzycie mogę przysłać zdjęcia do redakcji jak platformiany ZŁ0DZIEJ odbiera fuszerkę koleżków za PUBLICZNE pieniążki!

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
5 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Po co podszywacz zdjęcia do redakcji, lewacka jest przecież – nie ma sensu. Pokaż wreszcie dowody na zgłaszanie do prokuratury, mogą być zdjęcia bo tylko strzępisz język.

Roman
Roman
5 miesięcy temu

Jak widzę kilka razy przejechałem Hulanka – Jaworze to naprawdę masa bubli i za taka kasę to sper–