Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Pomagają w integracji społecznej uchodźców

Fot. Organizator PPD

Bielsko-Biała jest jednym z ośmiu miast w kraju, w których realizowany jest projekt Przestrzenie przyjazne dzieciom. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Polska Misja Medyczna. Projekt ma na celu „integrację społeczną oraz stworzenie przyjaznych warunków, jak również pomoc osobom w kryzysie, przybywającym z terenów objętych konfliktem zbrojnym”.

W Bielsku-Białej realizuje go Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. W zajęciach mogą brać udział nie tylko dzieci i młodzież, lecz całe rodziny uchodźców, a także mieszkańcy miasta. Przy czym utrzymywany jest mniej więcej 50 procentowy parytet społeczności uchodźców.

Warsztaty i zajęcia odbywają się w większości w willi Sixta (jedna z siedzib Galerii Bielskiej BWA) . Obejmują między innymi naukę tworzenia lalek, bajkoterapię dla najmłodszych, zajęcia taneczne dla mam z dziećmi, choreoterapię dla kobiet, warsztaty z wykonywania papieru czerpanego i linorytu czy zajęcia w ciemni fotograficznej.

W programie są również kursy językowe oraz wsparcie psychologiczne dla społeczności uchodźczej. Informacje o zapisach na poszczególne zajęcia można znaleźć na facebooku.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
1 miesiąc temu

Nie będzie żadnej “integracji” tylko ASYMiLACJA!