Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała, powiat bielski: Połamane drzewa, uszkodzone auta

Fot. OSP Porąbka

Około 40 interwencji związanych z nocną wichurą odnotowali strażacy w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak informuje starsza kapitan Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, najwięcej z tych interwencji, bo prawie 20 było w samej stolicy Podbeskidzia.

Oprócz usuwania powalonych drzew z jezdni, doszło do uszkodzenia kilku pojazdów. Na ulicy Michałowicza drzewo spadło na zaparkowaną na chodniku hondę civic, a na ulicy Grottgera konar drzewa uderzył w audi 6. Tam przytwierdzony częściowo do drzewa konar opierał się o samochód i blokował jezdnię. Początkowo strażacy wycięli odpowiednią ilość gałęzi. Gdy było to już możliwe obecny na miejscu właściciel auta wyjechał pojazdem spod drzewa – informuje starsza kapitan Patrycja Pokrzywa.

Ale to jeszcze nie wszystko. Na ul. Spółdzielców złamany konar drzewa częściowo oparł się na zaparkowanej skodzie fabii. Z kolei na ul. Solnej ułamany konar z drzewa upadł na stojące w zatokach postojowych trzy auta: seata ibizę, fiata seicento i volkswagena golfa. Najbardziej ucierpiał seat mając między innymi uszkodzoną szybę przednią. Przy ul. PCK w Bielsku-Białej w auto uderzyła… wanienka do kąpania małych dzieci, którą wyrzucono obok śmietnika. Ponadto strażacy usuwali przewrócone drzewa czy złamane konary między innymi przy ulicach: Lotniczej, Górskiej, Wałowej, Grażyńskiego, Zdrojowej, Broniewskiego czy Leszczyńskiej.

W Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Górniczej na odcinku, gdzie ruch jest jednokierunkowy, około 100 metrów od skrzyżowania z ul. Węglową w poprzek drogi leżał odłamany konar drzewa , który zerwał przewody oświetlenia ulicznego i uszkodził przydrożną ławkę.

Natomiast w Godziszce strażacy zostali wezwani do blaszanego garażu, który porwał wiatr i zatrzymał się na płocie sąsiedniej posesji. W Bestwince silny podmuch wiatru porwał z jednej z posesji trampolinę, która następnie spadła na pas zieleni pomiędzy jezdnią a ogrodzeniem.

Poza tym strażacy usuwali połamane drzewa lub konary z jezdni przy ul. Podgórskiej w Jaworzu, Żywieckiej w Kobiernicach, Wielkiej Puszczy w Porąbce, Krótkiej i Klimczoka w Bystrej, Prusa w Czechowicach-Dziedzicach, Śródrzecznej w Ligocie, Kolbego w Dankowicach i na osiedlu Podmagura w Szczyrku.

Fot. OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach
Fot. OSP Porąbka
Fot. OSP Porąbka
Fot. OSP Porąbka
Fot. OSP Godziszka
navigate_before
navigate_next

google_news